BLW Türkiye

Hayatının paralel evrelerinde birbirini tanımış 9 kadınız.  İstanbul, İzmir ve Bursa’dan sosyal medya aracılığıyla tanışıp birbirine bağlanan, bildiğimiz bebek beslenmesinin dışında da bir alternatif olduğuna inanan, bu nedenle de BLW (Baby Led Weaning) ile ek gıdaya geçişi tercih eden ve de bunu aktif olarak uygulayan kişileriz. Bu süreçte BLW üzerine deneyimlerin paylaşılacağı bir platformun eksikliğini hissedip bu açığı kurduğumuz BLW TÜRKİYE kapalı Facebook Grubu ile kapatmayı hedefledik. Yönetiminde olduğumuz bu grup, bizler için başlangıçta sadece BLW konusunda güvenle paylaşım yapabileceğimiz ve birbirimizden öğrenebileceğimiz bir platformdu.

Zaman içinde bu grup, Türkiye’de BLW metodunu araştıran, uygulayan ya da beslenme konusunda sıkıntı yaşayan bebeklerin ebeveynleri için bir alternatif olarak şans verdiği, büyük ve aktif bir kitlenin yer aldığı, Dünya’nın farklı farklı ülkelerinden üyeleriyle ve yenilikçi fikirleriyle her gün zenginleşen bir değere dönüştü.

BLW Türkiye kapalı Facebook grubu 30 Aralık 2014’te kurulmuş ve ilk yılında 10.000 kişiye ulaşmış bir gruptur. Kuruluş yıl dönümümüzün ardından geçen ilk 45 günde, üye sayısında yüzde 50’den fazla bir artış meydana gelmiştir ve gün geçtikçe bu ivme artmaktadır. Sosyal medyadaki diğer mecralarda da (Instagram, Periscope, Youtube) aktif bir şekilde var olan BLW Türkiye Grubu, Temmuz 2016 itibariyle yaklaşık 42.000 üyesiyle  katlanarak büyümeye devam ediyor.

Yazıyı paylaşmak için;