Bugün Bizim Yıldönümümüz!

Güüünaaaydııın!

Bugün çok mutluyum arkadaşlar.
Çocukluğumun bayram coşkusu mu yoksa ilk gençlik yıllarının kalp çarpıntısı mı  heyecanlandırmıştı beni bu kadar, hatırlamıyorum.

BLW’yi araştırmaya başladığımda,  Mert henüz 3 aylıktı ve aklımda çok soru vardı.
Biri bana yardım edebilir miiii? diye haykırmak geçiyordu içimden.

30 Aralık 2014’te yani bundan tam 1 yıl önce,  BLW’yi bilen annelerin yardım edebilmesi umuduyla kuruldu BLW Türkiye grubu.

Esra’nın da dediği gibi aslında  biz  “teorik bilgiden çok, bu yöntemi uygulamış ve dikkat edilmesi gereken noktaları bilen tecrübeli annelerden oluşan bir topluluğun olmayışının sıkıntısını yaşadık. ”  o günlerde .

Biz, o anneleri bulamadık ama bu bir yıl içerisinde o “tecrübeli anneler ” biz olduk.
Başta ihtiyacımız olan desteği,  o çılgın soruların cevaplarını yaşayarak bulduk ve bizden sonraki annelere  elimizden geldiğince destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Bugün bizim yıldönümümüz. Mutluyuz, gururluyuz da tabi. Çünkü gerçekten çok emek verdik. Evimizden hatta bazen bebeğimizden çaldığımız zamanı sadece kendi bebeklerimize değil ulaşabildiğimiz tüm bebekler için harcadık.

Çok mutluyuz çünkü emeklerimizin boşa gitmediğini gördük.  Bir anneye ya da bir bebeğe dokunabilmek bizi çok heyecanlandırdı.

Sevgili adminlerim  Vildan, Melek,  Kevser, Esra, Zeynep, Saniye ve Nil size çok teşekkür ediyorum.  Hepimizin emeği,  alın teri var bu 1 yılda. Siz olmasaydınız  eminim bugün bu noktada olamazdık.

Ayrıca grubumuza ,  biz adminler dışında emek veren, birçok anneye faydası dokunan sevgili anne, babalara da çok teşekkür ediyorum.  İyi ki varsınız.  İsimlerinizi burada sayamasam da , gönlümüzde yeriniz ayrı.

Eşime de teşekkürü borç biliyorum.  Desteğiyle yoluma ışık oldu. Yanımda olduğu için, fırsat verdiği için kendimi şanslı hissediyorum.

Sevgili anneler, babalar, anneanneler, babaanneler ve varsa dedeler; iyi ki buradasınız. Bu ilk yıl da biz sizden çok şey öğrendik. Ve eminim ki önümüzdeki günlerde aramıza katılacak her yeni üye, bize bir şeyler katacaktır.

Hayallerimizde bile olmayan bu 10.000 üye bize daha büyük hayaller kurdurdu.
Artık yolumuz daha aydınlık.  Adımlarımız daha sağlam ve birlikte daha güçlü.

Bu yıl hepimiz için güzel bir yıl olsun. BLW Türkiye bebekleri, annelerini üzmeden tabaklarını bitirsin, yere daha az yemek saçsınlar ki babalar temizlikte zorlanmasın.

Hepiniz iyi ki varsınız ve iyi ki burada bizimlesiniz.

NERGİZ AKBIYIK TEZCAN – 31.12.2015

bebek blw ekibi
Yazıyı paylaşmak için;